Düş Peşine !!!

Düş Peşine !!!

Category : Genel

DÜŞ PEŞİNE!

Düş, ne sihirli kelimedir o… Hem amacı, hem de eylemi içinde barındıran mucizevî sözcük. Bir kelimede birbirini bütünleyen iki farklı anlamın olması ne güzel bir şeydir. İlk anlamıyla “düş”, bir amacı yansıtır ve ikinci anlamıyla “düş” ise, amacının “peşine düş”meni ister senden. Düşlerinin peşine düş! Hemen şimdi, burada, her kiminleysen onunla..
Düş peşine düş!

Tüm dünyayı karşına alsan da düş peşine!
Yüzlerce kez reddedilsen de düş peşine!
Tek başına kalmış olsan da, sen yine düş peşine!
Düşlerini gerçekleştirmek için
Düş peşine!

Düş’lerin peşinden gidebilmek, bir savaşçı olmayı gerektirir; bir düş savaşçısı…Ancak, düş’lerin savaşçısı olmak kolay değildir. Çünkü düş’lerin için savaştığın şey somut değildir, görülmesi ve anlaşılması zordur. Kılıcını batıracağın, canını acıtacağın bir şey yoktur ortada. Sümüksü bir organizmanın yapışık, geçirgen vücudunu kanatmak ne mümkündür. Gerçek savaşının kendinle olduğunu bilmen gerekir. Kendin için düş peşine!
Düş peşine düş!

Önceden kuralları konulmuş bir oyunda, kuralları bilmeden oyuncu olamazsın, hele bir de senin fikrini hiç soran olmamışsa. Tek bir oyun olduğunu görmelisin, tek şansın var yaşamak için. Ya herkesin yaptığını yapacaksın ki bu, kolay olan yoldur. Ya da kendi yolunu seçeceksin. Tek bir yoldur seni özgürleşmeye götüren; düş’lerinin peşinden gitmek. Düş, sen peşine düşünceye kadar sadece bir “düş”tür. Peşine düştüğünde ise, düş senin düş’ün olur. Gerçekleşmek için düş peşine!
Düş peşine düş!

Peşine düştüğünde gözlerindeki umut ışığının tarifi yoktur. Düş’lerinin ışığında yürüyen birisi için her yol kendi-si-ne çıkar. Aklını başından alan düş’ler görmüş geçirmiş birisi gibi düş peşine!
Düş peşine düş!

Varlığının her zerresinde düş’ünü hisset. Onu deneyimlediğinde ve bir kez tadına vardığında, onu asla unutmazsın. Bir kere dene, dokun, yap, gör, hisset. Bir kere düş peşine!
Düş peşine düş!

Sadece sen yapabilirsin, kendi düş’ünü ancak sen gerçekleştirebilirsin. Başka birisi senin için bunu yapamaz. Güzel olan taraf da bu değil midir zaten? Sadece senin yapabilecek olman, sadece sana özel olması. Hadi düş peşine!
Düş peşine düş!
Düş peşine!
Düş..!


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.