Basitlik Olağanüstü Bir Avantajdır

Basitlik Olağanüstü Bir Avantajdır

Category : Genel

Network Marketing sektöründe, ikon haline gelmiş pek çok lidere göre, basitlik olağanüstü bir avantajdır. Bu nedenle bir şeyleri basitleştirmek için zaman ayırsanız, müşterileriniz size teşekkür edeceklerdir.

Fransız filozof ve matematikçi Blaise Pascal bir keresinde bir arkadaşına yazdığı mektubu şu şekilde sonlandırıyordu: “Eğer daha fazla zamanım olsaydı, daha kısa bir mektup yazardım.”

Söz konusu iş süreçlerimizi ve sistemleri tasarlamak olduğunda, biz de her zaman tam olarak aynı şeyi yaşarız. Basit ve zarif bir tasarım yaratmak için önceden gerekli şeyleri yapmadığımız zaman, sonunda ortaya karmaşık ve darmadağın ürünler ve hizmetler çıkarmış oluruz.

Başka bir şekilde belirtmek gerekirse: Basit olan anlaşılırdır.

Basit olan avantajdır.

Bu aslında, iş hayatında ve Network Marketing sektöründe başarılı liderlerin oldukça iyi anladıkları bir şeydir. Elinize aldığınız herhangi bir Apple ürününü düşünün. Sadece görünüşleri muhteşem olmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanılışları da inanılmaz derecede sezgiyle anlaşılabilecek kadar kolay oluyor, hatta o kadar ki herkesçe bilindiği üzere Apple müşterilerine, kullanıcı kılavuzu bile göndermiyor. Apple ürünlerinin kullanılışları o kadar kolay ki, çocuklar bile gerçek anlamda bu ürünleri ellerine alıp, hemen kullanabiliyorlar.

Ancak Steve Jobs hakkında herhangi bir şeyler biliyorsanız, onun tasarım konusunda bir fanatik olduğunu ve en küçük bir detayı bile basitleştirmeye ve kullanımını daha kolay hale getirebilmeye kafasını takıp sonsuz saatlerce çalıştığını biliyorsunuzdur. Özetle; Basit olan zordur.

Basit olmak rekabet avantajı getirir.

Şimdi, kendi Network Marketing firmanızdaki süreçleri ve sistemleri düşünün. Ekip arkadaşlarınızın bunları basitçe ve sezgisel olarak kullanabilmeleri için önceden ne kadar zaman harcıyorsunuz?

Basit olan zordur ancak aynı zamanda inanılmaz bir rekabet avantajıdır da. Bu nedenle de önceden düşünmek için zaman ayırın ve daha kısa bir mektup yazın; yaptığın her şeyi kısa tutmaya çalışın.  Bu sektördeki partnerleriniz size teşekkür edeceklerdir.

Herkes basitlikten hoşlanır ve basit olan pazarda kazanır.

Çünkü basit olan her şey güzeldir..

Kaynak: http://www.inc.com/jim-schleckser/simple-is-hard-design-secrets-of-jeff-bezos-and-steve-jobs.html


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.