Başarı Detaylarda Gizlidir

Başarı Detaylarda Gizlidir

Category : Genel

Başarı hayatın her döneminde ulaşılmak istenilen en temel ve bireye göre değişen kavramdır. Yaptığımız faaliyetlerde belirlediğimiz kriterleri hedef alarak çalışmalarımızı sürdürürsek, o kriterleri yakaladığımızda başarılı olduğumuz kanısına varırız.

Her insanın doğasında konusu ve alanı ne olursa olsun başarma ve başarılı olma dürtüsü vardır. Başarı üzerine yüzlerce kitap yazılmış, başarılı insan portreleri çizilmiş, toplum içinde alanında başarılı kabul edilen insanlarla söyleşiler yapılmış ve onların başarılarındaki sırlar öğrenilmeye çalışılmıştır. Bu araştırmaların ve incelemelerin tek amacı başarıyı yakalayabilmektir.

Network marketing sektöründe başarının saç ayakları Eğitim, Lider, Firma Anlayışı ve Firmayı Temsil Eden kişilerin işine olan bakış açısıdır. Bu unsurların, bilinçli ve koordineli bir şekilde hareket etmeleri de olmazsa olmazlardandır. Bu gerçek bilindiği halde ve bu oluşum kısmen de olsa sağlandığı halde neden hedeflenen başarı yakalanamıyor. Bu durum sistem içinde bir şeylerin göz ardı edildiğinin kanıtıdır. Bizler ezberci bir toplumuz ve ezberimizi bozmak istemiyoruz. Alışıla gelmiş geleneksel bakış açılarımızla hareket ediyoruz. Değişimler ve yenilikler bizi korkutuyor. Başarı için emek ve göz nuru dökmek, savaşmak gerekiyor. Kendimizi yenilemek ve güncellemek önemli. Önce bunu başarmalıyız. Arkasından istediğimiz ve hedeflediğimiz başarılar kendiliğinden gelecektir.

Belki yukarıda sıraladığımız olmazsa olmazlar detay gibi görünebilir. Ancak unutulmaması gereken, başarının detaylarda saklı olduğudur.

Başarıyı yakalamak için önce olaylara bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor.

Çünkü; yanlış olan bakış açısı beraberinde yanlış yönlendirmeyi, yanlış yönlendirme ise yanlış çalışmayı getiriyor.


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.